„The Spaghetti Incident?” czyli miejsce gdzie muzyka łączy się z jedzeniem

Płyta Guns’n’Roses „The Spaghetti Incident?” znalazła się tu głównie dzięki okładce nawiązującej do jedzenia. Ale czy naprawdę?

Zaczniemy jednak od ciekawostki, na którą pewnie niewielu z Was zwróciło uwagę. Na okładce płyty „The Spaghetti Incident?” znalazł się mały zapis umieszczony w dolnej części grafiki.

The Spaghetti Incident?
The Spaghetti Incident?

Jak się okazuje zapis jest zakodowany za pomocą słynnego szyfru Zodiakalnego Zabójcy.

Umieszczone znaczki/robaczki można było łatwo przeoczyć. Kod wygląda prawie jak drobny firmowy druk. Jednak w 2008 roku fani na forum Guns’N’Roses wykonali trochę pracy detektywistycznej i odszyfrowali wiadomość, która brzmi tak: FUCKEM ALL („PIEPRZ WSZYSTKO/WSZYSTKICH”).

The Spaghetti Incident?
The Spaghetti Incident?
The Spaghetti Incident?, Zodiac
The Spaghetti Incident?, Zodiac

Niezdrową fascynację mordercami podkreśla jeszcze jeden element z tej płyty. Ostatni numer z albumu, “Look at Your Game, Girl” to cover piosenki napisanej i zaśpiewanej przez… Charlesa Masona. Fakt pojawienia się na płycie kawałka, stworzonego przez seryjnego mordercę wzbudził ogromne kontrowersje. Axl bronił się jednak mówiąc, że podobają mu się słowa, które bardzo pasują do jego sytuacji osobistej. Slash powiedział, że początkowo był przeciwny wykorzystaniu tej wersji, dopóki nie dowiedział się, że tantiemy za nią trafią do syna zamordowanego przez bandę Mansona Wojciecha Frykowskiego, Bartłomieja. Finalnie wytwórnia oraz muzycy przekazali swoje dochody na cele charytatywne.

The Spaghetti Incident?, Since I Don’t Have You

Z pozostałych ciekawostek. Covery, które złożyły się na album, powstały w trakcie tych samych sesji nagraniowych, co materiał, który trafił na krążki “Use Your Illusion I & II”. Okazuje się, że grupa rozważała wydanie jednego dnia nawet… trzech płyt! Myślano także o skupieniu się na formacie kilku mini albumów. Ostatecznie nagrany materiał skończył jako pełnoprawne wydawnictwo.

A na koniec informacja iż tytuł płyty „The Spaghetti Incident?” wcale nie odnosi się do kultowego dania, ani do rzekomej bitwy na jedzenie, jaka miała się rozegrać między Axlem a Stevenem. Okazuje się, że jest to odniesienie do… nałogu narkotykowego drugiego ze wspomnianych! Duff powiedział, że Adler słowem “spaghetti” określał… kokainę, którą trzymał w lodówce obok włoskiego żarcia. Panowie mieli także inny pomysł na tytuł: “Pension Fund”. Odnosiło się to do tego, że zdawali sobie sprawę, że twórcy oryginalnych wersji mogą uzyskać niezwykle wysokie tantiemy, które będą dla nich niczym… fundusz emerytalny.

Zapraszamy też do naszych przepisów gdzie w zakładce DANIA GŁÓWNE pojawiły się przepisy na SPAGHETTI oraz LINGUINE.

Smacznego! 

Znajdziecie nas też na Facebooku oraz Instagramie

Źródła:

Eska Rock

Culture Creature

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *