„Zagubiony w raju” Prawdziwa historia życia Anthony’ego Bourdaina

"Zagubiony w raju"

W nasze ręce trafiła kolejna pozycja książkowa związana z Anthonym Bourdain’em. Tym razem nieautoryzowana biografia: „Zagubiony w raju” spisana przez Charlesa Leerhsena.

„Zagubiony w raju” to: „NIEAUTORYZOWANA BIOGRAFIA JEDNEJ Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH POSTACI KULINARNEGO ŚWIATA.
Samobójcza śmierć Anthony’ego Bourdaina w czerwcu 2018 roku wstrząsnęła jego fanami na całym świecie. Kucharz, podróżnik i gwiazdor programów telewizyjnych wydawał się mieć wszystko: wymarzoną pracę, pieniądze i międzynarodową sławę. Rzeczywistość była jednak bardziej skomplikowana.
Ta książka to wyjątkowy portret nieoczywistej postaci, jaką był Bourdain. Dziennikarz Charles Leerhsen zagłębia się W najciemniejsze zakamarki jego życia. Opisuje dzieciństwo i młodość kucharza, jego błyskotliwą karierę oraz burzliwy związek z włoską aktorką Asią Argento. Nie unika kontrowersyjnych tematów, takich jak romanse, kontakty z prostytutkami, skłonność do alkoholu i narkotyków. Cytuje pamiętniki, notatki oraz prywatne wiadomości gwiazdora, które rzucają nowe światło na ostatnie chwile jego życia i mogą kłaść się cieniem na obraz, jaki fani Bourdaina mają wyrobiony na podstawie jego medialnej obecności.
Napisana bez zbędnego upiększania historia burzliwego życia. Bardziej bezwzględna niż wszystko, co o Bourdainie czytaliśmy wcześniej. Leerhsen nie pisze jej jednak po to, by zdyskredytować lub krytykować swojego bohatera. Jego podziw dla Bourdaina jest wyraźnie widoczny. Trudno jednak powiedzieć, czy Bourdainowi spodobałaby się ta książka. Tak czy inaczej, podejrzewam, że podziwiałby odwagę autora.”

Zgubiony w raju
Zgubiony w raju

Zapraszamy do naszej Biblioteki po inne pozycje książkowe.

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o. 2023 FOKSAL

Smacznego!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *